->with('size_y'.

Zarezervujte on-line

Příjezd:
08-04-2020
Odjezd:
09-04-2020
od

64€/ noc

REZERVUJ ONLINE

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. 

Přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí téměř 100. Území současných lázní patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat K.K. Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J.J.Nehra počátkem 19.století výstavbu prvních lázní.

Na základě velkolepého projektu architekta V.Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města. V roce 1866 byly Mariánské Lázně povýšeny na město a počátkem 20.století již patřily mezi nejvýznamnější evropská střediska.

Co si nenechat ujít:

Hlavní lázeňská kolonáda nebo také Kolonáda Maxima Gorkého patří neodmyslitelně k symbolům Mariánských Lázní. Kolonáda je historickou památkou českého lázeňství. Zde se také  nachází zpívající fontána, která hraje denně od 7.00 do 19.00 každou lichou hodinu, ve 21.00 a 22.00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

Park Boheminium je naučně poznávací okruh  s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky.

Rozhledna Hamelika má název podle vrchu Hamelika, na kterém stojí.  Stavba byla postavena stavitelem Fridrichem Zicklerem roku 1876.

Kladská se nachází necelých 9 km severně od Mariánských Lázní.  Bezpochyby je to  jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku, rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les vás okouzlí.

Státní zámek Kynžvart - původně barokní sídlo nechal v letech 1821–36 rakouský kancléř von Metternich přestavět na empírový zámek. Stavbu projektoval stavitel italského původu Pietro Nobile. V zámku se nachází jedna z nejcennějších zámeckých knihoven v Čechách.

Royal Golf Club Mariánské Lázně - hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18-jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa, 787 metrů nad hladinou moře, převážně v rovinaté části.

Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM